Nové komentáře

  Kategorie článků

  Naposledy hledané

  Doporučené stránky

  Pojištění cizinců

  Popis stránky: Informační stránka na téma pojištění cizinců a zdravotní pojištění pro cizince. Stránka nabízí základní informace o povinnostech ciznců při pobytu na území České republiky a poskytuje také srovnání pojišťoven nabízejících tento druh pojištění cizinců.
  Klíčová slova: Pojištění cizinců, pojištění pro cizince, zdravotní pojištění, pojištění, pojistka, finance, peníze

  Děkujeme Vám za Váš čas a návštěvu našeho blogu. Rádi uvítáme vaše komentáře k článkům tohoto webu.


  Sponzorované odkazy: 

  Zdravotní pojištění cizinců

  Jste-li cizinec a přijíždíte do ČR například za prací, potřebujete zdravotní pojištění. Zdravotní pojištění cizinců je určeno hlavně pro ty, kteří se chystají na našem území zdržet delší dobu.
  Komplexní zdravotní pojištění cizinců zahrnuje zdravotní péči ve stejném rozsahu jako české veřejné zdravotního pojištění.
  Základní zdravotní pojištění cizinců zahrnuje pouze neodkladnou zdravotní péči. Jedná se o různé semináře, dovolené a služební cesty na území České republiky.

  Co zahrnuje zdravotní pojištění cizinců?

  -ambulantní péči
  -léčení v nemocnici
  -neodkladné ošetření zubů
  -repatriaci

  Pokud cizinec žádá o povolení k pobytu, tak zdravotní pojištění cizinců je nutnou součástí.

  Občané ze zemí EU mají účast na veřejném zdravotním pojištění, pokud mají trvalý pobyt v ČR, nebo mají zaměstnavatele s trvalým pobytem v České republice. Dále tam spadají občané, kteří podléhají předpisům ČR-osoby výdělečně činné,osoby pobírající dávky atd. Cizinci mimo EU s trvalým pobytem se buď zaregistrují u jedné ze zdravotních pojišťoven, pokud tak neučiní, budou automaticky zaregistrování u Všeobecné zdravotní pojišťovny.

  Cizinci, kteří nemají trvalý pobyt, nemají tím pádem ani právo na veřejné zdravotní pojištění. Výjimka je, že mají za zaměstnavatele někoho s trvalým pobytem v ČR, pak je zaměstnavatel toto povinen nahlásit zdravotní pojišťovně.

  Cizinci jsou povinni být pojištěni po celou dobu, co se zdržují na území ČR. Pokud si tedy pobyt prodlouží, musí si prodloužit i zdravotní pojištění cizinců. Ale i tak nejde o nic strašného, za několika měsíční pobyt zaplatí jen pár tisíc korun.

  Pokud jste tedy cizinec a chystáte se na pobyt v České republice, určitě si zdravotní pojištění pro cizince sjednejte. V případě, že byste potřebovali jakékoliv zdravotnické služby a neměli byste pojištění, zaplatili byste si tučnou sumu, jelikož zdravotnické výlohy nejsou vůbec levná záležitost.

  Zkopírujte a vložte kód níže..
  Email a IM
  WWW kód
  Fóra
  Dobré pojištění

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  *

  Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>